Czego nie wie Para Młoda przed weselem?

Rozmowy, szukanie inspiracji, czytanie ofert, umów, kompromisy, decyzje, czasem kłótnie- słowem: przygotowania do ślubu! Jednak nawet najlepiej przygotowany plan, scenariusz i harmonogram, nie przygotują Was w pełni na to, co będzie się działo dookoła i z Wami w dniu ślubu.

 

Zaginanie czasoprzestrzeni

Czas w dniu ślubu płynie inaczej niż zwykle- swoim trybem. Rozciąga się leniwie rano, przyspieszając niebezpiecznie przed godziną zero i znikając zupełnie po obiedzie. Łatwo go zupełnie zagubić! Dlatego tak ważne jest przygotowanie planu godzinowego, wraz z listą wszystkich zaangażowanych osób. Jeśli nie korzystanie z usług wedding plannera, scenariusza powinna doglądać wyznaczona do tego osoba- np. świadek.

Słowami jakie słyszę prawie zawsze w trakcie koordynacji to: „To już?!”. Para Młoda w dniu ślubu ma tyle zadań, bodźców, rozpraszaczy i ogarniania, że choćby stanęła na głowie- nie da rady wszystkiego dopilnować. Narastające kłopoty logistycznie i każda drobna rzecz do rozwiązania z osobna, niekiedy budzi frustrację i zakłóca najważniejszy cel tego dnia, czyli świętowanie! Dlatego zadbajcie o swój spokój ducha, przewidując z góry co może się wydarzyć. Jeśli nie macie do tego głowy- skorzystajcie z pomocy profesjonalisty.

Wpadki na weselach

Nawet najlepszy plan może się posypać z wielu powodów, w dowolnym momencie. Nawet najbardziej „slow” wesele ma jakies ramy. Czasem coś idzie nie tak jak powinno, ale pamiętajcie, że to nie powód do rozpaczy czy nerwów. Ważny jest spokój i zastosowanie planu B (a więc i wcześniejsze jego przygotowanie). Zresztą…połowy małych wpadek w ogóle nie zauważycie (patrz- wcześniejszy akapit;). Najważniejsze to cieszyć się chwilą i nie skupienie się na drobnostkach, na które nie macie wpływu. Aby się zabezpieczyć- znów- może poóc scenariusz, lista kotaktowa czy potwierdzona agenda z salą. 

Na 100% komuś coś nie będzie się podobać

Nawet w najlepszym lokalu, z oszałamiająca dekoracją, z ogrodem jak z bajki lub widokiem jak z filmu- ZAWSZE znajdzie się osoba, której coś nie będzie się podobać. Jednej zimna płyta w bufecie, innej zimna płyta na stole. Wzór koronki na sukni. Że ślub cywilny, że kościelny, że takie pierwszy taniec, że jest disco polo, że nie ma disco polo, że kwiaty za wysokie, że za niskie. Że życzenia po obiedzie, że życzenia przed… Na prawdę- ZAWSZE jest ktoś, kto jeśli chce, to sobie „coś pomyśli”. Dlatego właśnie kompletnie nie przejmujcie się tym co „ludzie powiedzą” i zróbcie tak jak Wy chcecie. Goście powinni uszanować Wasze decyzje i cieszyć się Waszym dniem, a nie zajmować wszystkim dookoła. Jeśli tego nie rozumieją- to nie jest Wasz problem;)

Jest szansa, że będziecie głodni

Rzeczy odciągających Was od stołu będzie masa: światełko idealne- idziemy szybko na zdjęcia. Wujek wychodzi- trzeba pożegnać. Zaraz podziękowania rodzicom- to lecimy do pokoju. O, tort przyjechał, musimy potwierdzić odbiór. Orkiestra przeciągnęła set- robimy dłuższą przerwę czy przyspieszamy oczepiny? To się nie kończy, a czasem nachodzi na ciepłe dania:) To niestety jest rzecz, której doświadczycie dopiero w dniu ślubu. Pewnie nawet, kiedy teraz to przeczytacie, pomyślicie: „Przesadza”. Pary, które czasem korzystają z samej konsultacji u mnie lub znajomi, dzień, dwa po weselu piszą: „Dlaczego nie zdecydowaliśmy się na koordynację??” Sama do dziś zadaję sobie to pytanie w związku z własnym ślubem.

Najpiękniejszy dzień życia

W tym całym zamieszaniu i bieganinie jest metoda. Mam ogromną przyjemność patrzeć w swojej pracy na twarze malowane mnóstwem emocji. Wiem, że one zostają z uczestnikami ślubów i wesel na wiele lat i długi czas. Zwykle „złe” rzeczy, wpadki czy nieporozumienia wypiera się z pamięci na rzecz tych miłych obrazów, wspomnień rodziny i przyjaciół. Czasem jednak jeszcze wiele lat po ślubie pary mówią: dobrze, że to już za nami… Może warto pomyśleć o sposobie, aby w głowie zostały tylko dobre rzeczy i żeby powiedzieć „Chcemy jeszcze raz!”? 

Podziel się na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
konsultantka ślubna kraków

Magdalena Sołtys

Wedding planner

Najnowsze wpisy

Koordynacja dnia ślubu

Koordynacja dnia ślubu To, co przeżywa Para Młoda w dniu ślubu wie tylko Para Młoda w dniu ślubu:) Często organizując całość wydarzenia przez wiele miesięcy,

Czytaj dalej

Czego nie wie Para Młoda przed weselem?

Rozmowy, szukanie inspiracji, czytanie ofert, umów, kompromisy, decyzje, czasem kłótnie- słowem: przygotowania do ślubu! Jednak nawet najlepiej przygotowany plan, scenariusz i harmonogram, nie przygotują Was

Czytaj dalej