Koordynacja dnia ślubu

Koordynacja dnia ślubu

To, co przeżywa Para Młoda w dniu ślubu wie tylko Para Młoda w dniu ślubu:) Często organizując całość wydarzenia przez wiele miesięcy, a nawet lat, para nie jest w stanie dokładnie przewidzieć wszystkiego co wydarzy się w dniu ich ślubu. Ilość spraw do ogarnięcia związanych z technikaliami, problemami gości czy kontaktem z pracującymi w tym dniu firmami może przytłoczyć i przeszkodzić w przeżywaniu chwil (które mijają w mgnieniu oka!) Warto mieć tego dnia wsparcie i człowieka, który będzie stanowić nie tylko dodatkową parę rąk, ale również pomoc logistyczną i organizacyjną. Taką osobą jest wedding planner, świadczący usługę koordynacji dnia ślubu.

Współpraca z konsultantem ślubnym

Usługa koordynacji, zwykle obejmuje wcześniejsze konsultacje oraz stworzenie szczegółowego scenariusza dnia ślubu. Scenariusz- choć w kontekście wesela, może brzmieć zniechęcająco, jest niezbędny, aby Wam pomóc- żeby wszystko co sobie wymarzyliście przebiegło sprawnie, bez wpadek i komplikacji. Koordynator wesela, jakim jest WP, ma za zadanie zebrać wszystkie elementy układanki ślubnej, którą sami stworzyliście i złożyć w całość, kiedy Wy przygotowujecie się do wyjścia na ceremonię oraz potem- w trakcie, kiedy dzieje się akcja!

Jak wygląda dzień koordynacji

W zależności od ustaleń, zwykle zaczyna się dla wedding plannera rano (czasem poprzedniego dnia, jeśli trzeba coś dostarczyć do lokalu, odebrać elementy dekoracji, potwierdzić odbiór gotówki dla usługodawców itp.) w miejscu, gdzie odbędzie się wesele. Opowiem jak to wygląda zwykle z mojej własnej perspektywy:

Rano przyjeżdżam do lokalu, przywożę Wasze elementy papeterii, dekoracji, czasem Wasze prywatne rzeczy potrzebne na następny dzień, prezenty dla rodziców itp. W sali, potwierdzam ustalenia związane z ustawieniem, nakryciami, zamówieniami gastronomicznymi, godzinami. Po rozstawieniu nakryć, ustawiam winietki, tablice rozmieszczenia gości. W międzyczasie doglądam czy usługodawcy dotarli na miejsce, odbieram od nich telefony, jestem w stałym kontakcie z florystką, która np. właśnie dekoruje kościół, fotografem, który chce zrobić w międzyczasie zdjęcia lokalu itp. Kontakt do mnie mają Wasi bliscy- można go dać świadkom, rodzicom, którzy czasem, aby nie zawracać Wam głowy drobnostkami- dzwonią do mnie.

Czasem (to mój ulubiony element koordynacji- choć nie zawsze występuje:), zaglądam do pary młodej, dostarczam bukiet Panu Młodemu, koordynuję First Look, badam nastroje, reaguję na potrzeby „last minute”, raportuję co tam słychać w lokalu.

Wracam. Sala prawie gotowa, przebieg powitania potwierdzony, zespół się rozkłada, jadę do kościoła.

W kościele (lub miejscu ceremonii) doglądam dekoracji- czasem sama coś dowożę czy rozkładam. Przygotowuję rożki do sypania, czekam na przybycie pary, zapraszam gości do zajęcia miejsc, kontaktuję się z kierowcami. Po ceremonii, rozdaję konfetti przed kościołem, kieruję gośćmi, zapraszam do autobusów.

W trakcie wesela: pilnuję czasu (nie będziecie mieć pojęcia która godzina:), na bieżąco zbieram informacje od usługodawców- co kto potrzebuje, aby jak najlepiej wykonać swoją usługę. Podejmuję decyzje o zmianach w przebiegu harmonogramu, dostosowujemy go w realu do sytuacji wspólnie z lokalem czy zespołem, abyście nie musieli podejmować tych drobnych decyzji i za każdym razem wstawać od stołu czy odrywać się od rozmowy. Często rozliczam się z usługodawcami, informuję gości o transportach, pomagam w niespodziankach (zdarzają się różne flash moby dla pary młodej;), reaguję w sytuacjach nieoczekiwanych.

Sytuacje nieoczekiwane

Zdarzają się. Przy Waszym weselu pracuje tyle osób i firm, że zawsze ktoś może złapać gumę czy pomylić drogę. Jeśli nie ma mnie- para musi w trakcie wesela rozwiązywać te problemy. Ja zawsze mogę wsiąść w samochód, jakoś zareagować, kogoś przewieźć, albo jechać do najbliższej żabki po alkohol (true story:), kiedy nieoczekiwanie wszyscy chcą pić whiskey!

Zatrudnienie koordynatora to wygoda, spokój i wsparcie w wielu aspektach. Coraz więcej par decyduje się na tę usługę, aby odciążyć siebie i bliskich w tym najważniejszym, wymarzonym, długo przygotowywanym dniu.

Często słyszę od moich znajomych lub klientów, którzy korzystali tylko z konsultacji : „Czemu nie wzięliśmy żadnego koordynatora?! Nie spodziewaliśmy się, że tak to wygląda!”. Oczywiście bywają wesela i pary, które nie mają żadnych organizacyjnych problemów, akceptują wszystkie zmiany, nie przeszkadza im załatwianie szczegółów w trakcie imprezy. Dla pozostałej części jest usługa koordynacji dnia ślubu!

Koordynacja dnia ślubu Kraków, wyceniana jest indywidualnie na podstawie rozmowy z Parą lub przesłanych informacji.

Wedding planner Kraków

Podziel się na:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
konsultantka ślubna kraków

Magdalena Sołtys

Wedding planner

Najnowsze wpisy

Koordynacja dnia ślubu

Koordynacja dnia ślubu To, co przeżywa Para Młoda w dniu ślubu wie tylko Para Młoda w dniu ślubu:) Często organizując całość wydarzenia przez wiele miesięcy,

Czytaj dalej

Czego nie wie Para Młoda przed weselem?

Rozmowy, szukanie inspiracji, czytanie ofert, umów, kompromisy, decyzje, czasem kłótnie- słowem: przygotowania do ślubu! Jednak nawet najlepiej przygotowany plan, scenariusz i harmonogram, nie przygotują Was

Czytaj dalej